Yakışıklı Erkek Olmanın Yolları – 1 Örnek

Nasıl Daha Yakışıklı ve Çekici Olurum?

Yakışıklı erkek olmanın yolları aranırken neye göre yakışıklı, kime göre yakışıklı soruları da gündeme gelir elbet.

Çekicilik ve cazibe merkezi haline gelmekle yakışıklılık arasında fark var mıdır?

Açıkçası konuya yakışıklı kime denir? Yakışıklı nedir? Yakışıklılık ne demek? Sonradan yakışıklı olunur mu? Sorularıyla başlamak daha mantıklı gözüküyor.

yakışıklı erkek olmanın yolları

yakışıklı erkek olmanın yolları

Bulduğumuz cevaplara göre “Nasıl yakışıklı erkek olunur?” kavramıyla yakışıklı erkek olmanın 6 etkili yolunu paylaşıyor olacağım. Önce biraz dil bilgisi ve araştırma;

TDK’ya Göre Yakışıklı

 

TDK sözlükte yakışıklı kelimesinin tanımını aşağıdaki gibi yapmış.

Yakışıklı: Güzel, gösterişli erkek (Sıfat)

Karşımıza “Güzel” ve “Gösterişli” sıfatları çıktı, onlara da bakıp devam edelim.

TDK-Güzel: Göze ve kulağa hoş gelen, hayranlık uyandıran, çirkin karşıtı.

 

TDK-Gösterişli: Gösterişi olan… (Kendini gösteren, belli eden… Bu kısmını ben ekledim…)

Yakışıklılık Kavramı Üzerine Düşüncelerim

Yakışıklılığı altın oran üzerinden tanımlayanlar da var. O fikir de karşı koyduğum bir fikir değil. Ancak ilk paragrafta sorduğum neye göre kime göre yakışıklı kavramları ortaya çık

 

ıyor doğal olarak. İnsanların hepsinin dış görüntüsünün birebir aynı olmasını ve aynı oranlara sahip olmasını bekleyemeyiz.

Bugün anket formu alarak dışarıya çıksak ve insanlardan yakışıklı erkek tarifi yapmalarını istesek muhtemelen şu soruları sorarız;

  • Yakışıklı erkek renkli gözlü mü olmalı?
  • Yakışıklı erkek sakallı mı, kirli sakallı mı yoksa sakalsız mı olmalı?
  • Yakışıklı erkek uzun saçlı mı, kısa saçlı mı, kazınmış mı yoksa kel mi olmalı?
  • Yakışıklı erkek atletik mi, kaslı mı yoksa naturel vücuda mı sahip olmalı?

Ankette hangi cevaplar ağırlıklı olarak çıkarsa çıksın bu kriterlerin dışında kalan ve milyonlarca insanın hem fikir olduğu ünlü yakışıklı erkeklerin varlığını ispat edebilirsin. Ünlü olmalarına da gerek yok ankette ortak yakışıklı kavramına ulaşmanın mümkün olmadığını düşünüyorum.

 

Kısacası yakışıklılık ve güzellik kavramları kişiden kişiye, bölgeden bölgeye, yaştan yaşa ve yaşanan ana göre değişir. Doğuştan gelen dış görünümün yakışıklılık konusunda %100 etkili olduğunu söylemek mümkün değil. Zaman zaman insanların estetik ameliyat geçirmeden ufak dokunuşlarla ne kadar değiştiklerini ve yakışıklı olduklarını görebilirsin.

Bariz örnekleri mevcut; bazı dizi oyuncuları 5 sene önce dizi çeker ama oyunculukları dışında “Ne kadar yakışıklı adam” şeklinde methiyeler düzülmez. Sonra aradan geçen zamanda farklı dokunuşlarla genç kızları peşinden sürükleyen iyi bir oyuncu ve “Yakışıklı Aktör” olurlar. Sanırım yukarıdaki resim bunun en büyük kanıtı. Kendine bakmak ve tarzını değiştirmek insanları inanılmaz derecede değiştirip yakışıklı, çekici hale getirebilir.

Peki Yakışıklı ve Çekici Olmanın Sırları Nelerdir?

Yakışıklılık tamamen dış görünüşle ilgili değildir. Bütünün parçalarının düzgün şekilde tamamlanması gerekir. Az önce internette yerli ve yabancı kaynaklarda araştırma yaptım. Kızların yakışıklılık nedir soruna verdikleri cevaplara baktım. Çoğunluğunu yakışıklılığın sadece yüz, göz, kaş, burun vb. dış görünüşte olmadığını söylemiş. Dış görünüşün önemini hiç kimse inkar etmiyor ama davranış, giyim – kuşam, tarz gibi etkilerle çekicilik yarattığını herkes kabul ediyor. O halde neler yapmak lazım. İşte sana Yakışıklı ve çekici gözükmenin 6 ipucunu veriyorum.

Yakışıklı ve Çekici Gözükmek için 6 İpucu

1 – Kıyafet Seçimi – Dış Görünüş

Kıyafetler dış görünüşün tamamlayıcı ve dopingidir. Kıyafet seçimi ilk izlenim açısından önemli olduğu kadar kişilik ve karakter hakkında da ipuçları verir. Tarzın kişiyi yansıtmaması ve taklit olması ise itici faktörler arasındadır.

Seçtiğin kıyafetlerle kendi ilgi alanların hakkında bilgi verirken, bakımlı olduğunu da gösterebilirsin. Zaman zaman yazılarımda kıyafet konusu açtığımda gelen yorumlarda “O kadar para yok ki” gibi serzenişlerle karşılaşıyorum. Kıyafet ve özenli dış görünüş yaratmak paraya bağlı değildir.

Günümüz gençliği ve modası pek çok alternatifi kabul ediyor. Eskiden giyilse komik ya da sakil duracak giysiler şimdi tercih edilir olmuş durumda.

O yüzden kimse bahane uydurmasın; bulunduğu ortama göre giyinmek, temiz giyinmek, uyumlu giyinmek ve kendi tarzını yansıtan kıyafetler seçmek çekim gücü yüksek cazibe merkezi erkek olmak adına yeterlidir.

2- Beden Dili

Beden dili ve özgüven kelimelerini bugüne kadar duymamış olamazsın. Her ikisi de birbirini destekleyen can alıcı unsurlardır. Kızlar ortamda bulunan erkeklerin beden diline göre ilgi merkezlerini değiştirebilirler. Etrafına güven veren, içinde bulunduğu sosyal çevrede sevilen erkekler beden dilini iyi kullanan yüksek özgüvenli erkeklerdir.

Hiç bir kız yanında telaşe müdürü gibi koşturan, elini ayağını nereye koyacağını bilmeyen, konuşma hızını ayarlayamayan, dinlemesini ve anlatmasını bilmeyen erkek istemez.

Dış görünüş olarak fiziksel duruma dikkat edilmesi gerekir. Kendini salmış, bakımsız ve özensiz vücut görünümü çekicilikten uzaktır. Spor yaparak fit durumda kalınmalıdır.

3- İlgi Alanları

Erkeğin ilgi duyduğu alanlar ve yaşam biçimi mıknatıs etkisi yaratır. Erkek denilince akla futbol, basketbol, halı saha maçı vb. gibi aktiviteler gelir. Ama doğa sporları, dans, müzik, kitap, el sanatları vb. gibi insan hayatına değer katan faktörlerle ilgilenmek farklı açılardan yakışıklı gözükmeni sağlar.

İlgilendiğin alanlara olan tutkun hayat sevincini ortaya koyarken pozitif enerji vermeni sağlar. Tabi olaya sadece kızları etkilemek, kadınları tavlamak açısından bakarsan etkisi uzun sürmeyecektir. Senin o alanda boş olduğu kısa sürede ortaya çıkar.

4- Ses Tonu

Erkeğin ses tonu ve onu kullanması çekicilik açısından bakıldığında büyük etkiye sahiptir. Etkin dinleme ve etkili konuşma tekniklerini kullanan erkekler sadece kızlar üzerinde değil çevresinde bulunan herkes üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Etkili konuşma ve ses tonu kullanımı farklı teknikler gerektirir.

Örneğin; arkasından arlı kovalıyormuş gibi konuşmak güven vermeyebilir.

Etkin dinlemekten de bahsettim. Evet karşındakinin ne söylediğini ve duygularını anlamıyorsan konuştukların konudan bağımsız olacaktır.

Alfa Erkek Olmak isimli kitapta burada bahsedilenler ve yakışıklı erkek olmanın yolları ile ilgili daha farklı detaylara yer verilmiş. Okumanı tavsiye ederim.

5- Sosyal Medya Kullanımı

Yakışıklı olmaya çalışıp çekim gücü oluşturacağım diye erkeklerin kendilerini rezil ettikleri sosyal medya ortamından bahsediyorum. Sadece bir resmine bakarak kızları etkileyebileceğini biliyor muydun? Üstelik bunun için karnında baklavalar olmasına da gerek yok. Sosyal medyayı doğru kullanmayı öğrendiğinde internet aracılığıyla kızlar üzerinde sağlam etkiler bırakılabilir.

6- Kolay Elde Edilen Olmamak – Zor Olmak

Erkeklerin yaptığı büyük hatalardan bir tanesi de davranışlarını ayarlamamaktır. Gördüğü her kıza methiyeler düzen, iltifatlar yağdıran, sanki 10 yıldır beraberlermiş de onsuz yapamaycakmış gibi davrananlar inandırıcılıktan uzaktır.

Erkekler kendilerini basit ve aç gösterdikleri sürece dış görünüşleri ne olursa olsun asla çekim merkezi yaratamazlar. Yakışıklılık kesinlikle ortadan kaybolacaktır.

Yakışıklı Erkek Olmanın Yolları  – Alfa Erkek Olmak

Uzun lafın kısası yakışıklı erkek olmanın yolları Alfa Erkek Özelliklerinden geçiyor. Peki Alfa Erkek Nasıl olunur? merak ediyorsan Alfa Erkek Olmak isimli kitabı okuyabilirsin.Yakışıklı Erkek Olmanın Yolları - 1 Örnek 1

[sc_fs_faq sc_id=”fs_faq0rfzhveqr” html=”true” headline=”h2″ img=”” question=”Yakışıklı erkek nasıl olunur? ” img_alt=”” css_class=”” ]Yakışıklı olmaktan çok nasıl çekici olunur sorusunun cevabı; 1- Kıyafet seçimi 2- Beden dili 3- İlgi alanları 4- Ses tonu 5- Sosyal medya kullanımı 6- Seçilen değil seçen olmak [/sc_fs_faq]

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir