Etkileyici Erkek Olmak

Etkileyici Erkek Nasıl Olunur?

Kadın-Erkek dünyasında karşılıklı olarak “etkileşim savaşları” sürer gider. Kadınları etkilemek için nasıl bir erkek olunmalı sorusu kafalardaki yerini hep korur. Hani reklamlarda görürüz ya bir adam peşinde onlarca kadını sürükler. Bir an ona özenir insan. Sonra TV seyrederken pop-star ya da dünyaca ünlü yakışıklı futbolcunun kadın hayranları gözümüze takılır.

Verdiğim örneklere bakarsak doğuştan yakışıklı olmak ya da zengin olmak dışında şansımız yok gibi gözüküyor. O halde vazgeçelim bu sevdadan. Tabii ki hayır… Farklı kadın tiplerini etkileyen davranışlar ve durumlar vardır ki PES etmeye asla ama asla gerek yok.

Amacın tanıdığın tanımadığın bütün kadınları peşinden koşturmak fenomen olmaksa ona bir sözüm yok. O zaman çok çalışmalı zengin olmalı, profesyonel reklam ajanslarıyla çalışmalı ve yakışıklı olmalısın. Amacın istediğin kadını elde etmekse o zaman yapabileceğin şeyler var.

Kadınlar Ne İster?

Temelinde paradoks saklı bir soru. Kadınlara sorarsan cevabı çok basit. Ama her kadının istediği şey başkadır. Bize göre içinden çıkılmaz, kafa karıştıran ve yorucu bir soru. Huzur veren, seven, ilgi ve alaka gösteren, maço, kibar, kedine güvenen, nazik, anlayışlı, korumacı, tuttuğunu koparan, maceracı, atılımcı, romantik, düşünceli, saygılı, karizmatik… Peeeh ben sayarken yoruldum. Peki bunların hepsini bir erkekte toplamak mümkün mü? Diyelim ki topladık, kadınların sevdiği erkek oldu mu? Ben pek zannetmiyorum. “Kadın kendinde olmayanı ister” sanırım doğru bir yaklaşım tarzı olacaktır. Kadına istediğini vermem mümkün mü? Onu da sanmıyorum, aynı anda farklı kişilikler olamayız. Olduğun zaman da zaten “özenti” olur çıkarsın.

Kadınları (-lar) çoğul ekiyle değerlendirdiğinde en büyük hatayı yapmış oluyorsun. Örneğin, güzel bir kadını başka ünlü güzel bir kadına benzeterek iltifat etmek beklemediğin sonuçlar doğurabilir. Kimi kadın bundan onu duyarken kimi kadın hakaret bile sayabilir. Dolayısı ile kadını, karşındaki etkilemek istediğin kadını düşünerek hareket etmelisin. Tabii ki sana uyuyorsa. Tamam genel kabul görmüş hoşlanılan erkek tipi vardır. Bunlarla ilgili ipuçlarını diğer yazılarda verdik. Sayfanın sonundaki linklere göz atmayı unutma.  Ama o erkek olmak sana %100 başarı getirmez. Önce kendin olmalı ve tarzını yansıtmalısın. Kadına özel olarak değer vermeli, onun beklentilerini bilmelisin.

Kadınları Etkilemek İçin Zenginlik Şart mı?

İnsan olarak hepimizin temelleri ve yaşayışı bizi geliştirir, şekillendirir. Yokluk içinde yetişen insanların hedefleri kendi içinde bile ayrılırken üst düzey beyin ve duygu yapısına sahip kadını kadınlar olarak genellemek son derece yanlış olacaktır. Yokluk içinde büyürken kimisi “Çok zengin olmak ister”, kimisi “para kazanıp yokluk içinde büyüyenlere yardım etek ister”.

Gelelim sorumuza “Kadınları etkilemek için zenginlik şart mı?”. Tek bir gül almadığı için sorun yaşayan da aldığı onlarca gül ile süpriz yapmak isterken ortada kalan arkadaşlar da mesajlar gönderdiler.

  • Bu kadar gül alacağına içine birazcık da sevgini koysaydın. Ne yapayım ben senin paranı???
  • Bir çiçeğe para veremiyorsan yandık biz…

Kadınlar olarak genellenirse bunun tek bir vücut olmadığı net bir şekilde ortaya çıkar. Mike’ın kitabını okuduğumda güzel noktalara değindiğini fark ettim. O yüzden kadınları etkilemek için ne yapmalı sorusunun cevabını  “Kadın avcısı” isimli kitapta kendine göre bulabileceğini düşünüyorum.

Etkileyici Erkek Olmak 1

 

Benzer Konular: 

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir