Alfa Erkek Olmadığını Gösteren 7 Davranış

Bunları Yapıyorsan Alfa Erkek Değilsin

Alfa Erkek yazımda okuyucumun dikkatini çekmek kolay olmuştu. Yazının içinde Alfa Erkek özelliklerini verirken aslında alfada olmaması gereken özellikleri sıraladım. Gelen maillerde olumlu dönüşler aldım. Farkında olmadan değişik bir yaraya parmak basmışım. Maillerde herkesin Alfa Erkekte olması gereken özelliklerden bahsettiklerinin altı çiziliyordu. Tersten gitmek işe yaramış, çünkü esas merak edilen alfa erkekte olmaması gereken özelliklerin anlatılmasıymış.

Alfa erkek tabirinin kurtlardan geldiğini biliyoruz. En azından Alfa Erkek Olmak yazımı okuyanlar biliyor.

O halde işte sana Alfa erkekte olmaması gereken 7 özellik. Alfa Erkek olduğunu düşünüp de olmayanlar şunları söyler;

Alfa Erkek Olmadığını Gösteren 7 Davranış 1

Kadına Şiddet

Alfa erkek olma yolunda atılan iğrenç ve itici adımdır. Kadına vurmanın alfa erkek olmakla uzaktan yakından alası yok. Aslında bu konu oldukça derin ve detaylı. Ayrı yazı yazsam daha iyi olacak. Tekrar söylemek gerekirse, kadına şiddet uygulamak kabul edilemeyecek psikolojik sorundur.

Her zaman her yaptığım doğrudur!

En sıkıcı ve dengesiz gözükmesine neden olan huylarından biridir. Gücü elinde tuttuğunu düşünerek her yaptığının doğru olduğunu savunur. Yanlış yapmış olsa bile yine kendisinin haklı olduğunda ısrar eder. Adalet duygusu insanların hassas noktasıdır, haksızlığa uğradığında herkes tepki verir. Tepki illa fiziksel olarak gösterilmez. Sözlü olarak ya da davranış olarak da gösterilir. Adalet duygusundan uzaklaşan birisinin sevgi ve saygı görmesi beklenemez. Eğer güç elindeyse sadece “korku” bazı duyguları bastırmasını sağlar. O zaman da zaten Alfa Erkek kavramından bahsedilemez. Gerçek erkekler hatalarını görür, kabullenir ve düzeltir. Sonraki adımlarını ona göre atarak güven verir. Yanındaki insanlar da haklarının yenmeyeceğini bilirler. Kadınlar açısından bakıldığında “Bencil” olmaktan uzaktır ve korunacaklarını bilirler. Kendilerini güvende hissederler.

Yalakalık ve Yaranmak

Yalakalık yaparak ya da birilerine yaranarak sosyal statünü yükseltebilirsin. Çıkarların doğrultusunda basamakları hızla çıkabilirsin. Ama emin ol çevrendekilerin seni takdir etmesini sağlayacak özelliklerini seninle beraber yukarı çıkaramazsın. Statün yükselmiş olsa dahi merdivenleri tek başına çıkarsın. Ya da en iyi ihtimalle kendine benzeyen karakterlerle beraber merdivenin en üst basamaklarını zorlarsın. Yanındakiler de senden daha yüksek statüde birisine rastladıklarında yol değiştirmekten çekinmezler. Alfa erkek çevresinden takdir görür. Yalakalık yaparak takdir gören kimse var mı çevrende?

Onun Yüzünden!

Birinci madde ile benzer etki gösterir, oldukça iticidir. Ben her zaman haklıyım, doğruyum derken ortaya çıkan hatalarda suçu başkasına atmak iyi bir yoldur. Ama Alfa Erkek için kabul edilemez. Alfa erkek yaptığı davranışın sonuçlarını üstlenir, suçu başkasına atmaz. Kendine hedef belirledin ve harekete geçtin. Günün sonunda varmak istediğin hedefle vardığın nokta arasında dağlar kadar fark var. Hemen o an birlikte iş yaptığın arkadaşını işaret ederek suçu ona atmak günü kurtarır. Ama Alfa erkek olmak yolundaki hedefinde de uzaklaştırır. Unutma ki o yaptı derken işaret parmağınla birini gösterirken diğer üç parmağın seni işaret eder.

Çok Güzel Yalan Söylerim!

Dürüst olmak gerekirse herkes yalan söyler. Yalan söylemenin doğrusu – yanlışı olmaz, yalan yalandır. Ancak bazı yalanlar vardır ki Alfa Erkek olma yolundan seni tamamen çıkarır. Limitler içinde kalmak en akılcı yatırım olacaktır.

Alfa Erkek Olmadığını Gösteren 7 Davranış 2

Alfa erkek olmak isimli kitapta detaylara ve özelliklere yer verilmiş. Kitapta kızlarla nasıl konuşulacağı, internetten nasıl iletişim kurulacağı örnekleriyle anlatılmış durumda.

Sürekli Şikayet Ederim!

Şikayet etmenin seni çekici ve dayanılmaz yaptığını mı düşünüyorsun? Çevrendeki insanlara huzursuzluk vermekten başka işe yaramadığını göremiyorsun demektir. Aslında işe yarıyor, “Zayıf” gözüküyorsun. Etrafındakiler hayatlarını rahatlıkla yaşıyor, tüm aksilikler seni buluyor ve şanssızsın. Alfa erkek içinde bulunduğu durumu soğukkanlı şekilde değerlendirir ve çözüm yolları arar. Problemin değil çözümün parçası olmayı tercih eder.

Başkaları Hakkında Konuşurum!

Diğer adıyla dedikodu yapmak. Eğer dedikodu yapıyorsa, kendi hedeflerinden uzaklaşıyorsun demektir. Başka hayatlara saygı göstermek gerekir. Eğer bir erkek olarak sürekli dedikodu yapıyorsan zamanını başka hayatlara harcıyorsun demektir. Alfa erkek olarak kendin ve çevrendekilerle ilgili planlama yapmaya zaman bulamazsın.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir