Alfa Erkek Olmak

Alfa Erkek Nasıl Olunur?

Alfa Erkek olmak düşündüğün kadar zor değil.  Kadınları etkilemek, karşı konulamaz çekiciliğe sahip olmak ve çevrendeki hemcinslerin üzerinde otoriter duruş sergilemek istiyorsun. Araştırırken “Alfa (Alpha) erkekler”‘den söz edildiğini duydun. Dediğim gibi alfa erkek olmak çok zor değil ama önce “Alfa Erkek Nedir?” sorusunun cevabını bulman ve anlaman gerekiyor.

alfa-erkek-olmak

Alfa Erkek Nedir?

Psikolojik ve bilimsel terimlere girmeden anlatmaya çalışacağım. Aslında bazı konuları açıklarken insanlardan örnek vermek yeterince açıklayıcı olmuyor. Devreye hemen farklı duygu ve düşünceler dahil oluyor. O yüzden dünyayı paylaştığımız diğer canlılardan örnek vermek ve olayları insan dünyasına yansıtmak istiyorum. KURTLAR..

Evet… Kurtlar sürü halinde yaşarlar. Bizde topluluklar haline yaşıyoruz. Temelde amacımız aynı. Yemek yemek, barınmak ve üremek. Kurtlar olaya üremek olarak bakarken biz biraz daha farklı davranıp olayı sevişmek, zevk almak haline getirmiş durumdayız.

Alfa Erkek Olmak 1

Kurt sürülerinin hayatta kalmak, yaşamak için gerekli yemek ve su kaynaklarına hakim olmak, doğal düşmanlarına karşı savunma hattı oluşturmak ve nesillerini devam ettirmek için bir arada yaşadıkları biliniyor. Amaçlara ulaşmak için iş bölümü yapmak zorundalar. Tüm bu görevleri yerine getirirken de sürü içinde dengelerin kurulması gerekir. İşte Alfa (Alpha ) Erkek burada devreye girer. Sürü içinde öncelik hakları vardır. Gurubun diğer üyeleri üstünde otorite kurar ve görev paylaşımını sağlar. Alfa, sürüsünü hayatta tutmak ve gurup üzerindeki otoritesini devam ettirebilmek için kendine bazı özel haklar tanır. Gurubun diğer üyeleri de buna uyar.

 • En yüksek yerde ve gurup üyelerinin tamamını görebileceği bir yerde uyumak: Dış ve iç tehditlere karşı koruma sağlar.
 • Yapılan avlardan ilk beslenme hakkına sahip olmak: En besleyici kısımları almak ve gücünü korumak
 • Dişiler Alfa ile birlikte olmak ister: Tüm bu imtiyazlar göz önüne alındığında sürüdeki dişilerin Alfa’nın dişisi olmak istemesi son derece normaldir. Güçlü, otoriter bir erkeğe sahip olmak gelecek nesilleri de güvence altına alacaktır.

Alfa’nın yanı sıra Beta ve Omega erkekleri de vardır. Onlar da Alfa’nın en yakın yardımcısı olarak gözükseler de Alfa erkek olmak için sürekli yarış içindedirler.

Alfa erkek karizmatiktir, karizma ise başkalarını taklit ederek, kendine uymayan adımlar atarak elde edilmez. Karizmanın psikolojik olduğu kadar cinsel çekim etkisi de vardır. Beden diliyle birlikte kullanıldığında kadınlar üzerinde güçlü etkiler bırakır. Karizmanın konusu sadece kadın-erkek ilişkileri ile sınırlı değildir. İş hayatında, özel hayatında takip edilen ve saygı gören birisi olmak için karizma basamakları düzgünce çıkılmalı. Nasıl mı karizmatik olunur? En iyi cevabı Ahmet Yusuf Özbilen(-ki kendisi ilişki uzmanı ve yaşam koçudur-) Karizma kitabında anlatmış. Buraya tıklayarak kitabı inceleyebilirsin.

 

Alfa Erkek Olmak Hissi

Şimdi kendi dünyamıza dönelim. Bizim dünyamız bu kadar acımasız olmasa da büyük benzerlikler var. Şimdi Alfa erkek gibi hissedebildin mi? Arkadaş gurubu içinde sözü dinlenen, hareketleri ilgiyle takip edilen, sevilen, kızlar tarafından sürekli olarak elde edilmeye çalışılan bir erkek olmak. Nasıl bir his? Güzel değil mi?

Alfa Erkek Olmak 2

Bence bu duruma defalarca şahit oldun. 8-10 kişilik kızlı-erkekli arkadaş gurubunla bir yere gittiğinde tespit ettiğin şeyler olmalı. Erkeklerden biri çok komik şaka yapmasa bile ilgi odağı olmayı başarıyor, onun talepleri ve teklifleri kabul görüyor. Hangi filme gidileceğine o karar veriyor ve sinemaya gittiğinizde kız arkadaşların onun yakınında oturmak için gizli rekabet yaşıyorlar. Peki nasıl oluyor bu? Alfa erkek nasıl olunur?

Alfa Erkek Olma Yolları

Alfa erkek tanımına genel olarak hakim olduğunu düşünüyorum. En azından kime alfa erkek denir kime “görgüsüz” ya da “kaba” denir anlamış durumdasın. “Alfa erkek olmak” kız arkadaşını kolundan tutup, bağıra çağıra istediğini yaptırmak demek değildir. Temel olarak neler yapılması gerektiği Alfa Erkek Olmak isimli kitapta anlatılmış okumanı tavsiye ederim.  Kitabı okumak için buraya tıkla. Ancak biz genel özelliklere bakarsak ;

 • Liderlik
 • Öz güven
 • Otorite
 • Karşındakini dinleme ve anlama (Etkin dinleme)
 • Kararlılık
 • Beden dili
 • Pozitif olmak
 • Samimiyet ve sevecenlik

Farkında mısın maddelerin hiç birinde kaba kuvvetten ve zorlamaktan bahsetmedim. Kadınları etkilemek için aklında tutman gereken en önemli nokta;

“Kadınlar saygı duyduklarını severler, sevdiklerine saygı duyup aşık olurlar.”

Şimdi az önce saydığımız maddeleri kısa kısa inceleyelim..

Alfa Erkek Özellikleri

alfa-erkek

 

Alfa erkek olmak için çok yakışıklı olman gerekmiyor. Bakımlı olman yeterli. Liderlik özellikleri taşıyan insanlardan kaç tanesi fotomodel? Acayip yakışıklı olma şartı Alfa erkek olmak şartları arasında değil.

 Liderlik: Alfa erkek olmak guruba liderlik etmek, yönlendirmek demektir.

Öz Güven: Alfa erkek kendisini farklı meziyetlerle donatmıştır. Düşünceleri ve davranışları etrafına güven verir. İnsanlar kendilerini güvende hissettiklerinde saygı duyarlar.

Otorite: Gurup içinde karışıklıklara sebep olabilecek olayları çözerek üstünlüğü ele alırlar. Otorite kurmakla ne demek istediğimi anladığını düşünüyorum. Başkalarının isteklerini görmezden gelmek, tek doğrunun kendi bildiğin olduğunu düşünmek otorite anlamına gelmez. Onları ikna etmek gerekir. Kendi gösterdiğin yoldan gitmeleri için teşvik etmektir. Gurup içinde tartışmalara yol açmadan seni takip etmelerini sağlamaktır. Gurupta baskın karakter olduğunda ve diğer özelliklerle birleştirdiğinde kadınlar üzerinde çekim gücü oluşturman mümkün.

Beden Dili: Beden dilini iyi kullanmalısın. Ağzından çıkan sözlerle beden dilin uyum sağlamalı. Kadınlar senin hareketlerini ve söylediklerini örtüştüremez ise beden diline inanacaklardır. Söylediğin sözlerin hiç bir anlamı kalmaz. Ses tonun, mimiklerin, duruşun çok önemli.

Samimiyet ve sevecenlik: Konuşmak sadece konuşmak değildir. Karşındakinin düşüncelerini anlamalı ve anladığını belli etmelisin. Sevecen ve samimi yaklaşımlar güven verir.

Pozitif Olmak: Pozitif insanlar her zaman sevilir. Karşındakini sürekli olarak eleştirmek, zayıf yanlarından dem vurmak hakkında olumsuz düşünmelerine sebep olur. Her şeyin bir yeri ve zamanı var.

Alfa Erkek Olmak 3

Alfa Erkek Olma Adımları

Sana hemen iki tavsiyede bulunmak istiyorum. Alfa Erkeği olma yolunda konusunda uzman olan Ahmet Yusuf Özbilen eserlerini okumanı tavsiye ederim. En son yayınladığı Etkili Flört Rehberi kitabında bir kadından alacağın sihirli 4 sinyalden bahsediyor. Bu sinyaller insanın doğasında olduğunu ve tamamen içgidüsel verilen beden dili işaretlerinden oluştuğunu vurguluyor. Flört oyununu iyi oynayan erkekler tanıştıkları kadınla mutlaka ilişki yaşarlar, iyi oyuncu olmak için gelen sinyalleri doğru okumak ve yanıtlamak gerekir. Etkili Flört Rehberi sadece sihirli 4 sinyal metodundan oluşmuyor, 200 den fazla görselle Flört Beden Dili örnekleri vererek doğru sinyalleri tanımana ve doğru hamleyi yapmana ilişkin önemli ipuçları veriyor. Yazarın kitabı hakkında yazdıkları detayları incelemek için sabırsızlandın mı? Hemen sitesine geç…

 1. Alfa Erkek  Olmak 
 2. Etkili Flört Rehberi
 3. Kadın Avcısı Kitabı

Bu iki kitaba sahip olduğunda kadınlar karşısında ezilip büzülmekten kurtulacaksın. Alfa erkek olmak özelliğini aldığında kadınları etkilemek konusunda büyük adım atacaksın. Sen değil onlar senin peşinden koşacak.

Site İçi Benzer Konular:

Site Dışı Benzer Konular:

http://www.milliyet.com.tr/yalnizca-alfa-erkeklerde-bulunan-17-ozellik-molatik-2186/

4 Comments

 1. Kimden alıntı yaptınız

  • Merhaba,

   Kadın Avcısı kitabından ve internette yaptığım araştırmalar sonucunda derlediğim bir yazıdır. Aynı zamanda belgesel kanallara merakımdan edindiğim bilgilere de yer verdim. Sonuçta dişi-erkek etkileşimleri tüm doğada yer alıyor. Vahşi doğada kurallar çok daha sert, ama benzerliklerimiz var. İnsanlık ilk çağlarda bu kadar medeni değildi ve biz hala atalarımızın genlerini taşıyoruz.

 2. alfa erkek olunmaz alfa erkek doğulur gerçeğinden neden bahsetmiyorsunuz bi aptal ne kadar zeki olur herkes alfa olamıyacığınıı yansıtın ki bazı insanlar hayal peşinde koşmasınlar bulgur ararken eldeki pirinçten olmasınlar

 3. İşte amacına ulaşamamış bir beta daha 🙂
  Zorla dostım belkı biraz bişeyler yapabilirsin

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir