internette kız tavlama

Kız tavlamak ne demek?

Kızlar ve erkekler arasında dünya döndükçe var olacak çekim etkisinin online ortamda yaratılmasına “internette kız tavlama” diyoruz. Her zaman olduğu gibi yazımı hazırlamadan önce arama motorunda internette kız tavlama olarak araştırma yaptım. Google  243.000 sonuç buldu. Hal böyle olunca bunca sonucun arasında sana ulaşabilmek de kolay olmadı, ama sonunda başardım ve buradasın.

online kız tavlama

internette kız tavlama

Sana bu kadar zor ulaşmışken de kolay kaybetmeye niyetim yok. Kız tavlamak ne demek? sorusunun cevabıyla başlayıp olayı internete taşıyacak ve sana internette kız tavlama konusu ile ilgili tüm tüyoları veriyor olacağım.

Ben dersime iyi çalıştım, sende vaktini ayırıp sonuna kadar okursan güzel bilgiler edineceğini ve online ortamda kız tavlamayı öğreneceğini düşünüyorum.

Araştırmaya TDK (Türk Dil Kurumu Sözlüğü http://sozluk.gov.tr/) ile başladım. İlk olarak “kız tavlama”, “kız tavlamak” olarak arama yaptım ve doğal olarak “Bu söz bulunamadı” mesajı ile karşılaştım. “Tavlamak” kelimesini arattığımda ise aşağıdaki sonuçlara ulaştım.

1. -i İşlenilecek bir nesneye gereken ısıyı veya nemi sağlamak, tav vermek.

2. -i, mecaz Yolsuz ve kolay kazanç umudu vererek dolandırmak.

3. -i, mecaz Ümit vererek kandırmak, kendine bağlamak, aldatmak.

4. -i, argo Karşı cinsin gönlünü çelmek, kandırıp elde etmek:
Hiçbir namuslu insan kendisine gönül vermiş bir kızdan, tavladım, diye söz etmez.” – Orhan Kemal

Seninde gördüğün gibi TDK “Tavlama” kelimesine 4 farklı açıklama getirmiş. İkinci, üçüncü ve dördüncü seçenekler insanda dürüst yaklaşım duygusunu çağrıştırmıyor. “Kandırmak”, “Ümit vermek”, “Dolandırmak” kavramları ile “Kız tavlama” yan yana geldiğinde son derece itici gözüküyor. Kızlarla olan ilişkilerde benim gönlüm; birinci  ile dördüncü açıklamayı harmanlamaktan yana.

Tava getirilmesi gereken esasen demirdir. Demir sert ve zor işlenen elementtir. Doğru teknik ve ısı olmadan baş edilemeyecek kadar serttir. Ancak doğru teknik ve ısı uygulandığında yumuşayarak şekillendirilebilir.

Kızları tanımayan ve nasıl davranılacağını bilmeyen erkekler için kızlar soğuk demir gibi olurlar. Aralarında ne duygusal bağ kurabilir ne de çekim gücü oluşturabilirler. Gerçek hayatta kızlarla bağ kurmamış ve onlara duygusal olarak ulaşamamış erkeğin başarılı olma şansı yoktur. Aynı şekilde internet ortamında da doğru teknik ve yaklaşım kullanılmadığında başarıyı beklemek hayal olur. Burada kullandığım başarı kelimesi kızların duygularını anlayarak onlarla iletişim kurmak anlamını taşıyor.

Kısacası internette kız tavlama: Gereken özen ve ilgiyi göstererek kızın dikkatini çekmek, arada duygusal bağ kurup sana gelmesini sağlamaktır. Gönlünü çelmek nispeten daha masumane gözüküyor.

O halde, internette kız tavlama nasıl oluyor?

Esasen “kız tavlama” kelimesinin argo ve duygusuz haline karşı olduğumu bildirdikten sonra kızları internette etkileme ve doğru iletişim kurma yöntemlerini anlatmak istiyorum.

“Madem sevmiyordun da neden 1 saattir internette kız tavlama, online flört, online kız tavlama kelimelerini anlatıyorsun?”

Sorusunun cevabı da son derece basit. Maalesef internette en popüler aratılan kelimeler onlar, benimde sana ulaşmak ve bildiklerimi paylaşabilmek için tek yolum o kelimeleri kullanmaktı. Bu sayede önemli teknikleri öğrenecek ve kızlarla internet üzerinden başarılı ilişkiler kurabileceksin. Sanırım “Tavlamak” kelimesini argo versiyonunu fiili olarak gerçekleştirmiş durumdayım 🙂

Uzun lafın kısası ben tavlamak kelimesi ile kızlarla duygusal, sevgi dolu, eğlenceli ve saygılı ilişkileri kastediyorum. Olayın cinsellik boyutunun farklı etkilere ve şartlara bağlı olduğunun da altını çizmek istiyorum.

internette kızları etkilemenin püf noktaları

Aşağıda saydıklarıma dikkat edersen kızlarla iletişim kurabilir ve güzel ilişkiler yaşayabilirsin. Kız ya da kızlar, orası sana kalmış… Hazırsan başlayalım.

Alfa Erkek Olmak

Son dönemlerin moda tabiri ile Alfa Erkek Olmak kızları etkilemek adına atabileceğin en büyük adımdır.

“Alfa olunmaz, doğulur…” klişesine katılmıyorum. İnsan kendisini geliştirerek ilişkilerinde alfa karakter özellikleri sergileyebilir. Dikkat et sadece kızlarla olan ilişkilerinden bahsetmiyorum. Alfa karakter özellikleri; aile, iş, okul, arkadaşlar kısacası herkesle olan ilişkilerinde hayatı kolaylaştırır. Kızlarla iletişim sırasında nasıl Alfa Erkek olunacağını ise Alfa Erkek Olmak isimli kitaptan öğrenebilirsin. Kitabın internette kız tavlama dahil pek çok konuda sana yeni düşünceler kazandıracağını düşünüyorum.

internette kız tavlama 1

Hedefini Belirlemek

Online ortamda kız tavlamadan önce hedeflerini belirlemen gerekir.

  • Hangi tür kızlar?
  • İlgi alanları ne olmalı?
  • Arkadaşlık mı istiyorsun yoksa uzun soluklu ilişki mi?

Belirleyeceğin hedeflere göre yol alarak oluşabilecek duygusal yaraların önüne geçmiş olursun. Plansız ve düşüncesizce ilerleyip birazdan anlatacağım adımları uyguladığında mutluluk yerine sıkıntıları kucağında bulabilirsin. Çünkü kızları online ortamda kendine çekmeye başlayacaksın.

Ortamını Seçmek

Daha sonra platform seçimine geçebilirsin. Online arkadaşlık siteleri, facebook, instagram, twitter, 3d oyunlar, forumlar, online paylaşım siteleri kızlarla etkileşim kurabileceğin sosyal ortamlardır.

Özensiz ve baştan savma yapılan işler sonuç getirmeyecektir.

Profilini Oluşturmak

İşte işin can alıcı noktalarından bir tanesine geldik. internette kız tavlama sanatının!!! bir numaralı kuralı; mükemmel profile sahip olmaktır. Erkeklerin çoğu bu kısmı es geçerler ve mücadeleye 1-0 yenik başlarlar. Profilini doğru dürüst oluşturmayanlar iletişim becerilerine güvenirler. Ama o beceri bile kötü profil sayesinde etkisiz hale gelir.

Nedeni oldukça basit “GÜVEN EKSİKLİĞİ”; özensiz ve sıradan profiller güven eksikliğine neden olur.Trol hesap muamelesi görür görmezden gelinir. Profilin nasıl olması gerektiğini Alfa Erkek Olmak kitabının hediye kitabı olan “Internet Flörtleri” kitabından detaylıca öğrenebilirsin. Ben ipuçlarını vermek istiyorum;

  • Profil fotoğrafı seçimini doğru yapmalısın
  • Dikkat çekici ve sıra dışı olmalı
  • Seni yansıtmalı

Kullandığın dilden seçtiğin kelimelere kadar özen göstermen gerekiyor. İşin kolayına kaçıp kopyala yapıştır profilleri tercih etmemen gerektiğini söylemek bile istemiyorum.

internette kız tavlama 2

Eğlenceli Olmak

Dozunda ve yerinde eğlenceli yaklaşım sergilemelisin. Sen neden internettesin? “Vakit geçirip, eğlenmek için…” aynı sebepler kızlar içinde geçerli. O halde fark yaratan dengeli eğlenceli karakterini ortaya koymalısın…

Kızlar internet ortamında gelen mesajlara karşı ön yargılı ve korumacı tutum sergilerler. Fazla konuşmaz ama yazılanlara dikkat ederler. Gerçi sana da bir günde onlarca saçma sapan mesaj gelse sende aynısını yapardın.

“Çok güzelsin, evlenelim mi?”

“Bugün şansıma sen çıktın hadi sevişelim”

“Bu güzel kız bana bir merhaba der mi?”

“Orada konuşabileceğim kimse var mı?”

“Mrb”

“Slm”

“Sadece merhaba demek istemiştim… Merhaba”

Atılan bu mesajlarla alabileceğin yol “Engelle” ve “x” işareti arası kadardır…

Sonuçta kızlar birisi ile tanışmak, konuşmak, vakit geçirmek, eğlenmek ve duygusal bağlar kurarak düşüncelerini paylaşmak isterler. O yüzden düzgün profil oluşturduktan sonra eğlenceli ve dolu mesajlar göndermelisin.

Sözünü ettiğim kitapta geçen tespiti paylaşmak istiyorum.

Sen mesajı gönderdikten sonra mesajına cevap gelmesini beklediğin o süre içinde profilin didik edilmiştir bile. Doğru profilin yoksa  beklediğin mesaj hiç gelmeyebilir…

Yaratıcı ve Farklı Olmak

Gerek paylaşımlarında gerek yaptığın yorumlarda gerekse gönderdiğin ilk mesajda fark yaratabilmelisin. Kızın demir gibi soğuk kalmasının farklı sebepleri olabilir. “Yaşam tarzı”,”Var olan ilişkisi” vb. O yüzden her mesaj attığın kızla birlikte olacaksın diye bir şart yok. Ama geçirdiğin zamanın kalitesini artırıp akılda kalıcı olman yaratıcı ve farklı olmana bağlı.

İlk Mesajı Göndermeyi Bilmek

Genelde üç tip mesaj vardır;

  1. Kızı göklere çıkaran
  2. Orta halli yaklaşım
  3. Kızı yerin dibine sokan

Bunun dışında kalan dördüncü mesaj tipi genelin dışındadır ve iş yapan mesajda dördüncü tip mesajdır.

İlgi uyandıran, merak ettiren, çekim gücü yaratan mesajı göndermeyi bilmek gerekir.

Eğer ilk mesajda kızı göklere çıkartırsan basit ve geçici ilgi uyandırırsın. Gün içinde aldığı mesajlar arasında sıradan birisi olarak kalır.

Eğer ilk mesajında orta halli yaklaşım sergilersen enerjisi düşük ve zayıf olarak algılanırsın

Eğer ilk mesajında sataşmak istersen abartıya kaçarsan iletişim başlamadan bitmiş olur.

Ama ilk mesajda duyguyu yakalayan eğlenceli yöntem seçersen aradaki köprüyü kurabilirsin. Mesajın konusu dahil tüm incelikleri öğrenmek için Alfa Erkek Olmak isimli kitabı buraya tıklayarak okumanı tavsiye ederim.

internette kız tavlama 1

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir