Kadınları Etkilemek Sanat mıdır?

Kadınları Etkilemek Sanatçı İşi midir?

Kadınları etkilemek üzerine onlarca yazı kaleme alındı. Site içerisinde de başlıklar bire bir aynı olmasa da kadınları etkilemek için atılması gereken adımlar üzerinde durduk. Takım arkadaşlarım ve ben ipuçları paylaştık. Bugünkü yazımı siteye gelen sorulara ayırmak istedim. Site kurulduğu günden bu yana hatırı sayılır derecede soru aldık, onları cevaplayıp kafalardaki soru işaretlerini gidermek istiyorum. Tabi ki tüm soruları bir yazı altında cevaplamak mümkün olmayacaktı. O yüzden en çok merak edilenleri cevapladık.

kadınları etkilemek sanatmıdır

Kadınları etkilemek için ne yapmalı?

Sorulara geçmeden önce temel konuların üzerinden tekrar geçelim.

Kendin Ol…

Kadınları etkilemek adına başkalarını taklit etmek aslını yaşatır. Belirli kriterleri yerine getireceğim diye olmadığın biri gibi gözükmeye çalışmak kısa sürede seni ele verecektir. Örneğin arkadaş ortamında kıyafetine dikkat eden birisi varsa ve ilgiyi üzerine çekmeyi başarıyorsa onun kıyafetlerini ya da takılarını taklit etmek yerine kendi tarzına uyan şekilde giyinmek daha doğru sonu verecektir.

Şiir okumayı sevmeden şiir okumaya kalkmak kısa süreli budalalık yaşatır.

Güncel Olayları Takip Et…

Güncel konuları takip etmeden sohbet içerisinde yer almak son derece zordur. Aslında bunu sadece kadınları etkilemek için değil günlük hayattan zevk almak için de tercih etmeliyiz. Konuşmak ya da sohbet etmek için bilgi birikiminin olması gerekir. Bugüne kadar herhangi konu hakkında kendini geliştirdin mi? Kitap okuyarak kelime hazineni geliştirebilir ve ilişkilerinde kendini daha rahat ifade edebilirsin.

Özgüven…

Ah şu özgüven yok mu? Her taşın altından o çıkıyor. Kızlarla konuşurken, iş hayatında ya da aile bireyleri ile kurulan ilişkilerde hemen gündeme geliyor. Özgüven sahibi insan çevresine güven verir, zor durumlarda fikrine baş vurulur. Kadınlar güvenebilecekleri erkekleri tercih ederler, kendilerini yanlarında güvende hissetmek isterler. Özgüven yoksa yapılan davranışlar hemen sırıtır. Dış görünüşün belli yere kadar etkili olduğu kadın – erkek ilişkilerinde özgüven, liderlik gibi vasıflar ön plana çıkar.

Kadınları Etkileme Sitesine Gelen Sorular

Paylaşım yapmaya başladığımız günden bugüne kadar ilginiz için teşekkür ederiz. Elimizden geldiğince birebir mailleri cevaplamaya çalışıyoruz. Ancak tüm maillere dönüş yapmamız biraz zor gibi gözüküyor. Bu nedenle içerikleri benzer soruların cevaplarını bir araya toplayarak bir çeşit sıkça sorulan sorular bölümü oluşturduk. Bu sayede herkes aradığı soruların cevaplarını sitemizde bulabiliyor olacak.

O halde sorulara ve cevaplara geçelim

  • Kızla konuşulacak konular bulamıyorum? Ne zaman yan yana gelsek öyle kalıyorum, ne yapmam gerek? 

Kızla Konuşulacak Konular yazımızda konuyu genel olarak ele aldık. Ancak buradaki durum biraz daha özel. Konu bulamamak ayrı bir şey, kalakalmak ayrı bir şey. Eğer ortamda konuşmaktan çekiniyor ya da kaçınıyorsan konuşulan konular hakkında bilgi sahibi olmayabilirsin. Söyleyecek bir şeyin yoksa da çoğu zaman susmak iyidir. Ama her zaman susuyorsan bu sefer karşındaki insan seninle ortak nokta bulmakta zorlanacaktır.

Kendini donanımsal olarak geliştirmen gerekir. Gündemi takip etmek, kitap okumak, özel bir alanda ilgini keşfedip o alanda gelişmek artı katacaktır. Herhangi bir hobi ile uğraştığında konuyla ilgili araştırma yaparsın dolayısı ile daha fazla okuma ihtiyacı hissedersin. Okudukça yeni konular keşfedebilir ve paylaşacak şeyler kazanırsın.

Öte yandan bu tür faaliyetler kademeli olarak özgüveni geliştirir. Özgüven geliştikçe daha tutarlı ve anlaşılır olmaya başlarız. Dolayısı ile konuşulacak konu bulamıyorum diye hayıflanmak yerine kendimizi geliştirmeye odaklanmalıyız. Gerisi zaten kendiliğinden gelecektir.

  • Kendimi yakışıklı hissetmiyorum, hoşlandığım kıza nasıl açılmam gerekir? 

Kıza Nasıl Çıkma Teklifi Edilir? yazımda ilk teklif için nasıl adım atılması gerektiğinden bahsetmiştim. Buna bir de yakışıklı olmadığını düşünmek kavramını eklersek sanırım olayı tamamlamış oluruz.

Yakışıklı olmak avantajdır bunu kimse inkar edemez. Ama tek başına yeterli midir? Hayır… TVde ya da reklamlarda gördüğümüz adamların yakışıklılığı konusunda hemen hemen herkes hemfikir. Ama şu soruyu sakın unutma “Kime göre? Neye göre yakışıklı?”

Zevkler ve renkler tartışılmaz, herkes kendine göre yakışıklı ya da güzeldir bence. Sadece onu nasıl taşıdığına ve gösterdiğine bağlı. Bence önemli olan bakımlı olmak kendine olan saygını sergileyebilmektir. Giydiğin kıyafetlerin özenli olması, kendine has tarzı yaratmış olman büyük avantajdır.

Dış görünümünü aksesuarlarla destekleyebilirsin böylece kendine özen gösterdiğini de belli etmiş olursun. İlla jilet gibi takım elbiseler vs giymekten bahsetmiyorum. Her ne giyiyorsan temiz ve uyumlu daha doğrusu tarzını yansıttığından emin olmalısın. Saç, sakal, diş, el ve ayak bakımı vb. gibi konular da önem kazanır.

  • Kadınlara nasıl iltifat etmeliyim? Yalaka ya da salak durumuna düşer miyim? 

Kadınları Etkileyen İltifatlar yazısında yine genel hatlara yer vermiştim.

Kadınlar hakkında ortak fikre sahip olmak zordur. Ama şunu net şekilde söyleyebilirim ki istisnasız her kadın kendine iltifat edilmesinden hoşlanır. İşin aslı iltifat olayını sadece kadınlarla sınırlandırmak da doğru değil. İnsanoğlu iltifattan hoşlanıyor.

Ama iltifatın dozu ne olmalı? Nasıl olmalı diye soracak olursak, dengeli ve gerçekçi olmalı. Karşımızdaki insan kendisini biliyor, kalkıp da hiç olmadığı şeyler üzerinden iltifat etmeye çalışırsak inandırıcılığı olmaz. İnandırıcılığı olmadığında doğal olarak da etkisi olmaz.

İltifatları kişiye ve kişinin donanımlarına iltifatlar şeklinde ayrıştırabiliriz. Bir de yakın çevresine iltifatlar var. Kişilikle ilgili iltifatları ederken dikkat etmek gerekir.  Senin ya da benim beğendiğimiz davranışlar aslında onun kendisinde olmasından hoşlanmadığı karakter özellikleri olabilir.

Donanımlara iltifatlar her zaman daha az risk taşır. Giydiği kıyafete, ilgilendiği bir hobiye, sahip olduğu eşyalara edilen iltifatlar onun kendisini iyi hissetmesine yardımcı olacaktır. Kendisini iyi hissettiğinde ise paylaşım konusunda istekli olur. Kendinden de pay biçebilirsin, birisi sana iltifat edip seni övdüğünde ona olan bakış açın değişir. Onunla vakit geçirmek daha eğlenceleri hal alır.

  • Alfa Erkek denen şey nedir?

Sitede uzun uzun ele aldığımız konulardan bir tanesi olduğu için kadınları etkilemek sanatı başlığı altında sadece linklerini veriyorum.

 

Kadınları etkilemek ve seçen erkek olmak için Kadın Avcısı kitabını okumanı tavsiye ederim. Öte yandan kadınlarla flört konusunda kendini geliştirerek istediğin yere gelebilirsin.

 

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir