İlk Buluşmada Neler Konuşulur?

İlk Buluşmada Neler Konuşulur?

Kadınları etkilemek için ilk buluşmada neler konuşulur? Bu soru hem erkek hem de kadın için tam bir sıkıntıdır. Ancak, kadınları etkilemek istediğine göre ilk adımı senin atman ve konuşmayı yönlendirmen yerinde olacaktır. Mete arkadaşım aslında bu konuya bir giriş yapmıştı. “İlk Buluşmada Nasıl Konuşulur” yazısında genel tavır ve davranışların nasıl olmasını gerektiği konusunda bilgiler vermişti. Ben de Nasıl? sorusundan sonra Neler? sorusuna cevap vererek konuyu tamamlamak istiyorum.

İlk buluşmada konuştukların ya da konuşmadıkların ilişkinin ilerideki şeklini belirleyecektir. Çok ileri gitmene gerek yok. Başlangıçta attığın adımlar 5 dakika içinde meyvesini verir. Ya TAMAM ya DEVAM, ilk dakikalarda kendini belli eder. Şimdi bir arkadaşının yaptığı hataları sana göstermek istiyorum. Bu kesinlikle sen değilsin. Hep öyle olmazmı zaten? “Bir arkadaşım var kız arkadaşına açılamıyor, ona nasıl yardımcı olabilirim?” Tamam, şimdi bende sana bir arkadaşımdan bahsetmek istiyorum. Bu kesinlikle bir zamanlar ben değildim ya da şimdiki sen değilsin.

Arkadaşımın!!! İlk Buluşması

İki sene önce arkadaşlarımla laflamak için Kadıköy’de bir kafeye gittim.Onlar gelene kadar hem maillerime bakarım hem de soğuk birşeyler içerim diye yarım saat kadar erken gitmiştim. Alışkanlığım gereği kendime kafeye ve dışarıya hakim bir masa seçip oturdum. Telefonumu alıp tam maillerime bakmak üzereyken, 1-2  masa ileride bir arkadaşım!!! dikkatimi çekti. Bir kızla oturuyordu. İlk buluşmalarıydı. Nasıl mı anladım? Şimdi vereceğim ipuçlarını takip ederek sende bir erkekle kadının ilk buluşması olup olmadığını çok rahat bir şekilde anlayabilirsin.

Bir erkek ve kadın gergin ve rahatsız bir biçimde karşılıklı olarak oturuyorlarsa bu bir ipucu olabilir. Erkekler genellikle bacaklarını, ayak parmakları üzerinde dizlerinden bir yukarı bir aşağıya sallarlar. Bu içlerindeki gerginliğin dışa vurumudur. Her ikisi de rahat oturmaz. Öne eğik ve hafif kambur dururlar. İlk buluşmanın verdiği özenle temiz, fazla abartmadan güzel ve dikkat çekici giyinmeye çalışırlar. Konuşmadıkları zaman önlerinde bir menü varsa menüye, menü yoksa telefonlarına bakarlar. Aslında birbirlerinin gözlerinin içine bakmak isteseler de bunu yapamadıkların  kaçamak bakışlar atarlar.

ilk buluşmada konuşacak birşey bulamıyorum

Sıkıcı ve gergin bir ilk buluşma

İlk kez buluşup, buluşmadıklarını anlamak için en büyük ipucuna geldi sıra. Konuşmalar. Eğer onları duyabilecek bir mesafedeysen, (-ki ben arkadaşımın!!! konuşmalarını duyabiliyordum-) garip konuşmalara şahit olabilirsin. Menüden sipariş ettikleri salata önlerinde olduğu halde (-Erkek için salata değişik bir seçim-) menüye bakmaya devam etmek ilginç bir yaklaşım olsa gerek. Daha sonra karşısındaki kızla konuşmaya can atan ama nereden başlayacağını bilemeyen arkadaşım gerginliği ve sıradanlığı maksimum seviyeye çıkartacak olan şu soruyu sorduğunda ilk kez buluştuklarından emin oldum.

Arkadaşım:  Salatan nasıl?

Kız: Çok güzel… Senin ki nasıl?

Arkadaşım: Evet, gerçekten çok güzel.

Oturduğum yerden neler düşündüğünü bile duyabiliyordum. “Bu sessizliği hemen bozmalıyım. Ama ne konuşacağım? Ne sorsam acaba?” Kızda büyük ihtimalle aynı soruları kendi kendine soruyordu. Bu işkence böyle devam edip gidiyordu. Aşk insanın ayaklarını yerden keser. Ama arkadaşlarımın uçağı yerden bir türlü havalanmıyordu. Gerekli rüzgarı arkalarına bir türlü alamadılar. Bir müddet sonra enerji iyice düştü ve yükselmek yerine utangaçlıktan yerin dibine geçmeye başladılar. Oysa ki ilk buluşmaları çok güzel, romantik ve eğlenceli olabilirdi. Tabi ki arkadaşım  ilk buluşmada neler konuşulacağını ve nasıl davranacağını bilseydi.

Birazdan ilk buluşmada neler konuşulacağını örnek sorular eşliğinde seninle paylaşacağım. Bu sayede karşındaki kadını rahatsız etmeden, enerjiyi düşürmeden onu etkileyerek hoş bir sohbet başlatabilirsin. Ancak önce Mete arkadaşımın değindiği konulardan bende kısaca bahsetmek istiyorum.

Konuştuğun kadar da dinlemelisin

Bazı erkekler çok konuşarak karşılarındaki kadını etkileyeceklerini düşünürler. Ancak önemli olan çok konuşmak değil dengeli konuşmaktır. İki insanın karşılık konuşmasına dialog denir. İki kişiden sadece birinin konuşmasına ise monolog denir. Monolog yapmayın. Onun kendisini anlatmasına, duygularını seninle paylaşmasına izin vermelisin. Bunu hoş bir tenis maçına benzetebilirsin. Oyuncular sıra kendilerine sıra geldiğinde topu karşı tarafa gönderirler. Top karşı tarafta iken tam konsantre gelecek olan topu beklerler. Tek fark buradaki amaç karşındaki rakip olarak görüp onu alt etmeye çalışmamaktır. Beraber güzel vakit geçireceğinizi düşünmelisin

Duygularını hemen ortaya dökme

Gerçekçi olmak önemlidir. Duygulardan bahsetmek ise zamanlaması iyi yapılması gereken riskli bir harekettir. Duygularını açarken çok abartılı olmamalısın. Rol yaptığın ya da kandırmaya çalıştığın izlenimi verebilirsin. Yeni tanıştığın bir kadının iç dünyasında yolculuğa çıkmak çok heyecan vericidir. Onun labirentlerinde doğru yolu bulmak için doğru konular seçmelisin.

kadınlarla ilk buluşma

İlk buluşmada her şey olması gerektiği gibi

İlk buluşmada sorulabilecek 13 soru

 •  Hayatında en büyük etki yaratan kişi kimdi?
 • Seni en çok ne güldürür?
 • Bulunmaktan en çok hoşlandığın yer ya da en çok gitmek istediğin yer neresi?
 • En iyi arkadaşın kim? Onu en iyi arkadaşın yapan özellikleri neler?
 • Seyrettiğin en güzel film hangisiydi?
 • Şu anda en büyük hedefin nedir?
 • Hafta sonları ne yapmaktan hoşlanırsın?
 • En sevdiğin hayvan hangisi?
 • Eğer şu anda bir çocuk olsaydın ne yapmak isterdin?
 • Herhangi bir lakabın var mı? Hikayesini anlatır mısın?
 • En sevdiğin ve sevmediğin öğretmenlerin hangileriydi?
 • Hayatta emin olduğun bir şey var mı?
 • En çok nefret ettiğin şeyler nelerdir?

Tüm bu sorular yeni konuları açabilecek sorular. Ailesi ile ilgili sorular sormadan önce bu konunun onu üzüp üzmeyeceğinden emin olmalısın. Ayrıca bu soruları sınava girer gibi ezberleyerek motomot sorman da doğru olmayacaktır. Biraz süsleyerek yeri geldiğinde farklı biçimlerde sorabilirsin. İşin içine biraz da eğlence katarsan uzun soluklu ve akıcı bir sohbeti garanti altına alırsın.

Kadın Avcısı adı verilen eğitim  ile bu ve bunun gibi pek çok sohbet konusu öğrenebilirsin. Hatta bu soruların karşılığında aldığın cevaplara göre hazırlanmış espirili cevaplar da bulabilirsin. Eğitim setini incelemek için buraya tıkla. Sadece “Evet” demek yerine, nasıl etkileyici bir şekilde evet diyebileceğini öğrenebilirsin. Uzun lafın kısası kadınları etkileme adına ilk buluşmada neler konuşulur? kesinlikle öğrenmen ve çalışman gereken bir konu.

Benzer Konular:

2 Comments

 1. Özellikle yazının en sonunda paylaşılan soruları çok başarılı buldum. İlk buluşmada sorulacak soru tarzları böyle olmalı. Bundan ziyade daha derin bir seviyede bağ kurmak için mükemmel sorular…
  Benim paylaşmak istediğim etkili bir soru var:

  “Şu anda hayatının tüm stresinden kurtulabileceğini düşün. Yarın, Dünya’nın herhangi bir yerinde uyanabileceğini bilseydin, nerede uyanmak isterdin?”

 2. İlk buluşmada sorulacak soruları çok beğendim. Benim ekleyeceğim soru, Başına bir olay geldiğinde ilk arayacağım üç kişi kim olurdu? Bu soruyla kimlere daha yakın olup olmadığı öğrenilir. Doğrusu ailesi olması.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir