Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?

Kadınların hoşlandığı erkeklerOlgunlaşma yolunda ilerleyen erkeklerin temel sorusu: Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanır? Aslına bakarsan genç, yaşlı, yakışıklı, zengin tüm erkeklerin merak ettiği bir konudur bu. İnsan doğası gereği beğenilmek, takdir edilmek ister. Hele biz erkekler için konu “Kadınlar” ve “Kadınları Etkilemek” olduğunda durum daha da ciddiyet kazanır. Genç yaşlarda hormonların etkisi ilerleyen yaşlarda prestij ve sosyal statü devreye girdiğinde, kadınları etkilemek farklı anlamlar kazanmaya başlar.

Sitemizi takip eden bir arkadaşımızın gönderdiği mesaj beni çok etkiledi. Kendisi ile uzun uzun yazışarak sorularına  birlikte cevap aramaya çalıştık. Günün sonunda bu yazıyı yazacak kadar fikir alışverişinde bulunmuş olduk.  Gelen soru oldukça net ve açıktı; “Kadınları nasıl etkilerim ve Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanır?”,  ancak cevabı oldukça derin ve güçlü olmalıydı. Mesajı gönderen (İsmi bizde saklı) arkadaşımıza teşekkür ediyor ve elde ettiğim çıkarımları paylaşmak istiyorum.

Kadınların beraber olmak isteyecekleri erkeklerde aradığı bir kaç temel özellik var. Bunların neler olduğunu öğrenmek için ne kadar sabırsızlandığını tahmin edebiliyorum. O nedenle kadınların birlikte olmak isteyecekleri erkeklerde aradıkları temel özellikleri çabucak vermeye başlıyorum.

Kadınların Etkilendiği Özellikler:

1) ALFA ERKEĞİ OLMAK

Alfa kelimesinin sözlük anlamı liderliktir. Liderlik ise insanları yönetebilme, onlara sözünü geçirebilme kabiliyetine sahip olmak demektir. Alfa erkeğini binlerce yıl öncesine yolculuk yaparak anlatmak istiyorum. İnsanların mağaralarda yaşadığı dönemlerde dışarıda bir sürü yırtıcı hayvan ve tehlike kol geziyordu. Bu nedenle insanlar hayatta kalabilmek için topluluklar halinde yaşamak zorundaydı. Tıpkı günümüzde olduğu gibi. Şu anda nasıl ülkeyi yöneten birileri varsa o zamanlar da bu toplulukların başında düzeni sağlayan bazı erkekler vardı. İşte bu erkeklere “Alfa Erkeği” deniyordu.

O zamanın alfa erkeklerinin en büyük farkı fiziksel yani kaba kuvvet olarak güçlü olmasıydı. Kadınlar bu erkeklerle birlikte olabilmek için can atıyordu. Çünkü bir kadının alfa erkeğinin eşi olması, hayatını güvence altına alması anlamına geliyordu.

Toplanılan, avlanan yiyeceklerin en güzelini, kurulan barınakların en güzelini, kadınlar arasından en güzellerini hep alfa erkekleri alırdı. Alfalık demek güç demekti.

Zamanla güç dengelerinde farklılıklar oluştu. Günümüzde ise alfa kavramı sosyal güçle eşdeğer bir hale geldi. Yani sosyal statü olarak güçlü olan ya da karakter olarak baskın olan erkekler alfa olarak tabir ediliyor.

Küçük bir senaryoyla bu konuyu netleştirelim:

“Kızların ve erkeklerin olduğu bir arkadaş ortamına giriyorsun. Ortada bir sohbet dönüyor. Burada dikkatini bir şey çekiyor. Erkeklerden bir tanesi sohbetin odak noktasında. Konuşmayı o yönlendiriyor, esprileri o yapıyor. Kızlar onun dikkatini çekebilmek için mücadeleye giriyor. Ortamı eğlendiren, kızlara sataşan hatta kızlara cinsel espriler yapan erkek için…”

Sence neden kızlar bu erkeğin ilgisini kazanabilmek için uğraşıyor?

Çünkü baskın karakter ve liderlik özelliklerine sahip. Kısacası o bir alfa erkeği…

2) KARARLI OLMAK

Kadınlar bir erkeğin kararlı olmak vasfına sahip olduğunu fark ettiğinde o erkeği farklı görmeye başlarlar. Bir erkeğin kararlı olması kadınlar için neden önemlidir?

Çünkü kararsızlık çok itici bir özelliktir. Düşünsene kızla yemek yemeye karar verdiniz. Kız sana soruyor: “Nereye gidelim?”

Senin verdiğin cevapsa şu: “Bilmem nereye gidelim?”. Kızın gözündeki değerini kendi ellerinle nasıl dibe vurdurduğunu fark edebiliyor musun?

Bunun yerine vermen gereken cevap şu olmalıydı: “Hadi XXXX kafeye gidelim!”

Erkeğin görevi kızı yönlendirmektir. Erkek kıza yol gösterir, kız da o yolu takip eder. Doğanın kanunu budur. Sen bu kanunu ihlal edersen kız da seni ihlal eder.

3) ZOR ŞARTLAR ALTINDA BİLE SAKİN KALABİLMEK

Kadınlar soğuk kanlı erkekleri çekici bulurlar. Burada ciddi, eğlenmeyi bilmeyen, soğuk tavırlı erkekleri değil zor durumlarda bile sakin kalabilen, soğuk kanlılığını koruyabilen, paniklemeyen erkekleri kastediyorum. Aradaki farkı anlıyorsun değil mi?

Kadınlar erkeklere göre zayıf canlılardır. Ters bir durumda zaten yeterince paniğe kapılırlar. Sen de paniğe kapılırsan bir kadından ne farkın kalır?

O paniklediğinde sen sakin kalacaksın. Örneğin; Otobüste beraber şehir içi yolculuk yapıyorsunuz. İnmeniz gereken durakta şoför otobüs durdurmadı. Kadın böyle bir durumda hemen paniklemeye başlar. Sanki sesi içine kaçar. Konuşmayı unutur. Seninse sakin bir şekilde yapman gereken: “Durakta inecek vardı!” diye gür bir sesle şoföre seslenmek.

İşte kadınlar bu şekilde soğuk kanlılığını koruyabilen erkeklerle birlikte olmak istiyor.

Kadınlar nasıl erkeklerden hoşlanır? sorusunun cevabını öğrendiğine göre sana bir tavsiyede bulunmak istiyorum.

Kitap Tavsiyesi:

Kadınlar nasıl erkeklerden hoşlanır? sorusuna daha çok yanıt bulabilmen ve kolayca kadınların etkilendiği özellikleri kendine katabilmen için bir kitap tavsiye ediyorum. Bu kitap kadınları baştan çıkarma konusunda sana rehberlik edecek. Buraya tıklayarak rehberin ile tanışabilirsin.

Benzer Konular:

4 Comments

  1. E kursa üye olmak istiyorum

    • Bunun için buraya tıklayıp ödeme adımını geçmelisin. Ödeme tamamlandıktan sonra kitapları indirebileceğin linkler mail adresine iletilecektir.

  2. Güzel mis

  3. Bence Sevişmek için sevgili olmak gerekmiyor. Her şey hem daha heyecanlı hemde daha içten oluyor.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir