Kadınlarda Etkili Bir İlk İzlenim

Kadınlarda Etkili Bir İlk İzlenim

kadınlarda etkili bir ilk izlenim bırakmakKadınlarda etkili bir ilk izlenim bırakmanın önemi tahmin edemeyeceğin kadar büyüktür. İçinden “Bir kaç saniyelik bir etkinin kızla olan etkileşimimize ne gibi bir katkısı olabilir ki?” diyorsan kesinlikle yanıldığını bilmeni isterim. Çünkü kızla tanıştığın ilk bir kaç saniye içinde seninle ilgili hangi yargılara vardıysa daha sonrasında da sana karşı olan tavırlarını büyük ölçüde o yargılara göre belirleyecektir. Yani ilk saniyede kızın üzerinde derin bir etki bırakırsan sonrasında işin oldukça kolaylaşacaktır.

Peki ilk saniyede kızın üzerinde kötü bir izlenim bıraktıysak ne olacak?

Kızla bir tartışma ortamının içinde tanışmış olabilirsin. Belki de ilk saniyede kafasında seni agresif, sinirli bir erkek olarak yargıladı. Bu kızı etkileme şansımızın sıfıra indiği anlamına mı gelir?

Tabi ki HAYIR! Sana kızla tanıştığın ilk saniyelerin oldukça önemli olduğunu söyledim. Ama etkileme sürecinin sadece o saniyelere bağlı olduğunu söylemedim? Kadınlarda etkili bir ilk izlenim bırakman işini kolaylaştıracaktır dedim.

Kadınların tanıştığı erkekler hakkındaki düşünceleri zamanla değişkenlik gösterir. Tamam diyelim ki kızı etkileme sürecine kötü bir noktadan başladın. Kızla zaman geçirerek, seni tanımasını sağlayarak aslında bambaşka bir adam olduğunu kıza gösterebilirsin. Kız seni sinirli agresif olarak tanımıştı. Çünkü ortada bir tartışma vardı. Fakat sen hiç de böyle bir erkek değilsin. Kızla ne kadar çok zaman geçirirsen seninle ilgili olan kötü yargıları o kadar hızlı değişecektir.

Şimdiyse kadınlarda etkili bir ilk izlenim bırakmak için dikkat etmen gereken noktaları anlatacağım.

Kadınlarda Etkili Bir İlk İzlenim Bırakmak İçin Neler Yapılmalı?

1) Samimi Ol!

Kızla samimi bir şekilde konuşmakKızla tanıştığın ilk saniyede ne kadar samimi bir insan olduğunu kıza hissettirmelisin. Kızla konuşurken içindeki duyguları bir enerji halkası şeklinde kıza hissettirmelisin. Burada enerji çok önemli. Zaten bana göre kadın-erkek ilişkilerinin kilit noktası kızla erkek arasında oluşan enerjidir. Kıza karşı kendini tamamıyla açmalısın. Kızdan bir şey gizlemek ya da ondan bir şey saklamak gibi bir derdin asla olmamalı. Oldukça rahat, kendine güvenli olmalısın. Bu samimiyet duygusunu kızın iliklerine kadar hissetmesini en güzel nasıl sağlarsın biliyor musun?

Kendi en yakın arkadaşlarınla nasıl konuşuyorsan, onla da o rahatlıkta, o samimiyette konuşarak. Kendi arkadaşlarının yanında bir sürü küfür ediyorsan kızın yanında da aynısını yap demiyorum. Sadece kullandığın üslup kıza sanki seni yıllardır tanıyormuş gibi hissettirsin.

Bunun yanında kızı etkilemeye çalışmak da senin üzerinde bir baskı oluşmasına neden olur. Ortada bir baskı varsa güven bana rahatlık duygusundan eser kalmaz. Bu istemediğimiz bir olaydır. Yapman gerekenler: Samimi davran, rahatla ve kızı etkilemeye çalışmayı bırak!

2) Baskınlığını Hissettir!

kızdan daha baskın olmakErkeğin baskınlığını hissettirmesi kadınları etkileme sürecinde neden önemlidir? Çünkü doğanın kanunu bu şekildedir. Bir aile yapısı içinde kadın yemekleri yapar, çocuklara bakar, bir tartışma çıktığında hemen odasına koşup ağlamaya başlar. Yani kadının toplum içinde güçlü olmaya ihtiyacı yoktur. Erkek ise eve yemek getirmekle yükümlüdür. Ekmeğini kazanabilmek için bin bir zorlukla mücadele etmek zorunda kalır. Aile içinde de erkeğe otorite olma sorumluluğu yüklenmiştir. Çocuklar annelerinin yanında yaramazlık yaptığında şöyle bir tehditle karşı karşıya kalırlar: “Akşam seni babana şikayet edeceğim!”

Böyle bir durumda çocuğun o yaramaz tavırlarından eser kalmaz. Çünkü çocuk babanın gelip ona kızmasından korkar. Erkek demek otorite, baskınlık demektir.

Yukarıda bahsettiğimiz şekilde ortada güzel bir enerji yarattıktan sonra sıra kıza baskın olduğumuzu hissettirme aşamasına gelir. Baskınlığımızı kız yansıtabileceğimiz en güzel zaman el sıkıştığımız zamandır. Yaptığın güçlü, otoriter bir el sıkışması kızın bilinç altına direk olarak “baskın bir erkek olduğun” sinyalini gönderecektir. Kadınlar birlikte olacakları erkeğin kendilerinden daha baskın olmasını ister. Baskın olman gelecekte sahip olacağınız çocuklar için de iyi bir baba olacağın anlamına gelir. Bu kural evrimsel süreçten gelir. Kadının etkilenmesi demek seni ideal bir eş adayı, doğacak çocuklarınız için iyi bir baba adayı olarak görmesi demektir.

Baskın Bir El Sıkışması Nasıl Olur?

kızla nasıl el sıkışmalıyızEl sıkışma aşaması “kadınlarda etkili bir ilk izlenim” bırakmak, ona karşı olan baskınlığını hissetirmek için kullanılması gereken çok güzel bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirebilmek için önce baskın bir el sıkışmasının nasıl olduğunu öğrenmeliyiz.

Kızın elini biraz kuvvetli bir şekilde sıkıp “Ben XXX.” derken kızla derin bir göz teması kurmalıyız. Tam bu sırada yüzümüzde hafif samimi bir tebessüm belirmeli. El sıkışma aşamasında baskın olacağım diye kızın elini acıtacak şekilde sıkmamalısın. Kız hafif bir kuvvet, hafif bir baskınlık hissetmeli. Orada ince bir ayar var. O ayarın dışına kesinlikle çıkmamalısın.

kadın avcısı kitabıKadınlarda etkili bir ilk izlenim bırakmak için yapman gerekenleri daha detaylı ve daha hızlı bir şekilde öğrenmek istersen sana bir kitap tavsiyesinde bulunmak istiyorum. İstersen kadınları baştan çıkarma sürecinde yapman gerekenleri A’dan Z’ye kadar anlatan Kadın Avcısı kitabını incelemeye başlayabilirsin.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir