Kadınları Etkileyen Sözler

Kadınları Etkileyen Sözler

Kadınlar kelimeler üzerine yoğunlaşmış canlılardır. Erkeklere nazaran kelimelerle oynamayı, bildikleri şeyleri tekrar tekrar duymayı severler. Kadınları etkileyen sözler kullanım alanına göre iki kategoride ele alınmalıdır.

  • Yüz yüze konuşmalar
  • Mesajlaşma içindeki konuşmalar

kadinlari-etkileyen-sozler

Neden ikiye ayırdığımı hemen açıklamak istiyorum. Yüz yüze konuşmalarda kelimelere eşlik eden ses tonu, hareketler, bakışlar ve mimikler farklı etkiler yaratacaktır. Kısacası beden dili devreye girer. Ve kadınlar biz erkeklere göre beden dili işaretlerine daha fazla değer verirler. Sen “Çok tatlısın ve yardım seversin. Arkadaşlarınla olan ilişkine hayranım. Çok güçlü karaktere sahipsin” derken beden dilin aynı şeyleri söylemiyorsa kadın bunu anlar. Ses tonun, gözlerini kaçırman, vücudunun duruş pozisyonu seni ele verir.

İkinci kategorinin kimyası tamamen farklıdır. İnternet ortamında tanıştığın ve daha önce hiç tanımadığın kadınlar seni kelimelerine göre değerlendirir. Onu iyi dinler ve anlarsan eksik kaldığı yönleri çok rahat şekilde keşfedebilirsin. Keşfettiğin alanlarda ona destek vermek onun yanında olmak hayatı boyunca beklediği kahraman pozisyonuna getirebilir. Anlattıklarını dinlemek ve unutmamak anahtar kelimelerdir. Yüz yüze konuşmada da tabi ki geçerli ama internet ortamında yeni tanıştığı adamın kendisi hakkında hiç birşeyi unutmaması kadınları etkiler. Daha önceden tanıştığın kadınlarla mesajlaşırken de işin kimyası değişir. Hatırlamak ve önemli olayları ıskalamamak “Beyaz atlı prens” olmak adına son derece önemli.

Her iki durumda da kendine güvenen, karşısındakine güven veren, olumsuzluklardan uzak cümleler ve kelimeler seçmek ilk adım olarak uygundur. “Kadınları etkileyen sözler” reçetesine baktığımda aşağıdaki başlıkların ön plana çıktığını görüyorum.

Kadınları Etkileyen Sözler için İpuçları

Sert ve uzun kurallara ihtiyacımız yok. Güven vermek ve iletişim kanallarını açık tutmak adına aşağıdakileri hatırlaman yeterli.

  • İstediğin anlamı verebilmek kısa ve öz cümlelerle mümkün olmaktadır. Araştırmalar kısa ve öz konuşmaların daha dikkate çekici olduğunu ortaya koyuyor.
  • Kararlı ve ne istediğini bilen birisi olduğunu ona göstermelisin. “Belki yapabiliriz”, “Bir ara bakabilirim(-iz)” gibi kelimeler yerine “Ben yapacağım”, “Ben yaparım” gibi kararlı ve kendinden emin cümleler daha etkili olacaktır.
  • Kesin ve net ol. Kararlarını verebilen birisi olduğunu göster. Kelimelerin uçlarını açık bırakma.
  • Sürekli ve açıkça özür dileme. Yüz yüze değilken kafasının içinde seni istediği gibi seslendirebilir ve hoş olmayacaktır.
  • Sorular… sorular… sorular son derece sıkıcı olabilir. “Nereye gidelim?”, “Bugün ne yiyelim”, “Buluşalım mı?” yerine “Şuraya gidelim”, “Şurada çok güzel yemekler var”, “Hadi buluşalım….” sonuca odaklı olmak iyidir.
  • Boş ve klişe iltifatlar yerine hedefe odaklı baskın görünüşlü iltifatlar çekiciliği artırır. “Ne güzel gülüyorsun” yerine “Gülüşünden hoşlanıyorum”.

Kadınları Etkileyen Sözlere Gerçek Hayattan Örnekler

Kategorilere ayırıp anlattığım durumu gerçek hayattan örneklerle pekiştirmek istiyorum. Böylece ne demek istediğimi daha iyi anlayıp kendi hayatında da uygulayabilirsin. Yanlış ve doğru seçenekleri bir arada vererek aradaki farkları görmeni sağlayacağım. Aklıma gelmişken soru konusuna parantez açmak istiyorum. “EVET”ya da “HAYIR” kısa cevapları ile seni savuşturabileceği sorulardan uzak dur. Sohbeti açmak ve ilerletmek bu tür sorularla mümkün değil. Sohbet edemezsen ne kendini ifade edebilir ne de onu anlayabilirsin. Kadınları etkileyen sözler ve örnekleri;

Yanlış: Seninle buluşmamız mümkün mü? ya da Buluşabilir miyiz?

Doğru: Hadi buluşalım.

Yanlış: Seni kırdığım için özür dilerim.

Doğru: Seni kırmak istemedim.

Yanlış: Sana aşık olduğumu düşünüyorum.

Doğru: Gerçek şu ki seni seviyorum.

Yanlış: Benden hoşlanıyor musun?

Doğru: Benden hoşlandığını biliyorum.

Yanlış: Saçlarını açtığında çok hoş gözüküyorsun.

Doğru: Saçlarını açmak sana çok yakışıyor. Ya da saçlarının açık olmasından hoşlanıyorum.

Şimdi yazıyı okuyan kadınlar içlerinden “Ya ne doğrusu yanlışı. Bırak hatalarını düzeltmeyi, erkek arkadaşım bu kelimelerin yanından bile geçmiyor” diyebilirler. Ne yazık ki haklılar da. Çoğu erkek son derece basit 1-2 kelimeyi bile kurmaktan aciz durumda. Unutma sözler kadınları etkilemenin altın kuralıdır.

Baskın olmak, ezik olmak ve kaba olmak. İnce çizgilerle birbirinden ayrılıverir. Sıradan konuşmalarda baskın ve kendine güvenen erkek olduğunu göstermek sesini yükselterek konuşmak değildir. Ya da kibar ve romantik olmak sesini yerin dibine geçirmek de değildir. Kadınlar güçlü erkeklerden hoşlanır. Ayakları üzerinde durabilen, güven duygusu yayan erkekler etkileyicidir. Dış görünüş kadar hatta dış görünüşten de önemlidir.

kadınları etkilemek

Kadın Avcısı Kitabı yola yeni çıkanlara yol gösterip rehberlik ediyor. Kadınları etkilemek ve bağlamak düşündüğün kadar zor değil. Kadın avcısı kitabını ve yardımcı kitaplarını okuyarak kadınlarla olan ilişkilerini baştan aşağı yenileyebilirsin. Kısa süre sonunda etrafındaki kadınlar tarafından fark edilen, saygı gören ve istenen erkek olacaksın. Kadınları etkileyen sözlerin değerini anladığını biliyorum ve hemen şimdi harekete yarın geç olacak.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir