Kadınları Etkileyen İltifatlar

Kadınları Etkilemek için Nasıl İltifat Edilir?

Kadınları etkilemek için en güçlü silahlardan biri olan iltifattır, peki kadınları etkileyen iltifatlar nelerdir? “Kadınlara nasıl iltifat edilir?”

İltifat kadınların kendisini özel hissetmesini sağlamanın en etkili yollarından birisidir. Ne yazık ki, çoğu erkek nasıl iltifat edilmesi gerektiğini bilmiyor. Hatta iltifat etmenin iletişim kanallarını sonuna kadar açacağının da farkında değil. Bazıları da iltifatın gücünü biliyor ama o kadar sığ ve yüzeysel kelimeler kullanıyor ki hiç etmese daha iyi. İltifat etmek sanattır. Doğru noktalar hedef alındığında kadınların romantik ve yumuşak yüzleriyle karşılaşmak mümkün.

kadınlara nasıl iltifat edilir

İltifat Edilecek Doğru Konuyu Bulmak

Kendinde Neleri Önemsiyor? Her kadın aynı iltifattan etkilenmez. İltifat etmeden önce karşındaki kadını tanımaya çalışmalısın. En çok hoşlandığı özelliği ya da beğendiği yanların ne olduğunu düşün. Makyajın ve kıyafetin ilerisini görmeye çalış, çünkü kadınlar çevrelerine güzel gözükmekten çok kendilerini iyi hissetmek isterler. Özellikle ilgilendiği şeyleri keşfetmeye çalış.Örneğin;

  • Herhangi müzik aletini kullanmayı çok seviyor olabilir. O zaman “Gözlerin çok derin ve anlamlı bakıyor” yerine ” Kemanın sesi oldukça samimi ve içten geliyor. Belli ki çok seviyorsun. Seni dinlerken rahat ve güvende hissediyor insan kendini. Keşke seni daha sık dinleyebilsem..” uygun olacaktır.
  • Belki ileride çok iyi bir anne olacağını düşünüyor. Sıradan bir iltifat yerine konusu açıldığında “Sevgi dolu ve sıcacık kalbin var. Etrafındakiler seni kızdırsa bile soğukkanlı kalabiliyorsun. Eminim çocukların seninle çok mutlu olacak.”

Çevresinde Neleri Önemsiyor? Çevresinde nelere değer verdiğini öğrenmeye çalış. Başkaları hakkında nasıl konuşuyor, kimlerden hoşlanıyor, hayranı olduğu kişiler kimler. Muhtemelen onun konuşurken bir şeyler ya da birileri hakkında övgü dolu cümleler kurduğunu duymuşsundur. Kurduğu cümleler senin ipuçların. Onu çok iyi dinlemelisin, sadece iltifat noktası ararken değil. Konuştuklarına değer verip, gerçekten dinlemelisin. Kadınlar kendilerini ifade edemedikleri ya da ifade edemediklerini düşündüklerinde sürekli aynı konuyu farklı şekillerde dile getirirler. Bize göre “Dırdırcı” olmalarının sebebi de budur. Konuşurken “Keşke şu olsaydı”, “şöyle olmasını isterdim” gibi cümleler kurduğunda sana tam olarak ne istediğini söylüyordur. Anahtar cümleleri kaçırma.

Birisi hakkında övgü dolu sözler söylüyorsa, kendisi için idol olarak belirlemiş olabilir. Aslında onu överken gerçekte kendisini örnek aldığı ve olmak istediği kişiyi anlatıyordur. Nasıl bir insan olmak istediğinin işaretlerini veriyordur. Olaylar ve kişiler değişebilir. Örneğin;

  • Başka birisi hakkında “oldukça zeki, ben onun kadar olamam” ifadesi kullandığında. “Onun kadar zeki olmadığını söylüyorsun, bence bu oldukça komik. Geçen hafta projesini senin yardımın olmadan bitirmesi imkansızdı!”
  • Sabır hakkında “keşke biraz daha sabırlı olabilseydim..” cümlesi kurduğunda. “Sabırsız olduğunu düşünüyorsun ama yanılıyorsun. Senin o afacan kardeşini nasıl idare ettiğini kendi gözlerimle gördüm. Sen hem sabırlı hem de anlayışlısın.”

Kişisel Olarak Geliştirmek İstediği Yönleri Neler? Karakteri ve kişiliği ile ilgili beğenmediği, değiştirmek için çok çalıştığı özellikleri olabilir. Başardığında görmek ve övmek onu yüreklendirecektir. Doğrudan doğruya iltifat etmek doğru yerine daha zarif yollar bulabilirsin. Daha iyi insan olmaya çalışmanın ne kadar zor olduğunu kendinden biliyorsun.

  • Patronun herkesi fırçaladığı toplantı sonrasında ” Toplantıda dimdik durdun.. herkesin ne hale geldiğini gördüm ve seni takdir ettim.”

Güzelliğine İltifat Etmek  Güzelliğine ve kıyafetine iltifat etmek etkili ve bir o kadar da risklidir. Kadınları etkilemek için güzelliklerine iltifat ettiğinde kendini yanlış ifade ediyor olabilirsin. Sıradan ve basit görünmene sebep olabilir. Güzellik ve kıyafete iltifat etmek için doğru anı beklemekte önemli. İlla yaratıcı anormal şeyler söylemene gerek yok. Yaptığı ufak değişiklikleri ya da aldığı yeni şeyleri fark etmekte etkileyici olacaktır.

popup-graph

İltifat ve Kadınları Etkileme

Kadınları etkileme zamanla kazanılabilecek bir tecrübedir. Ancak çıraklı dönemini nasıl geçirdiğin son derece önemli. Farkına varmadan geçtiğin her ayrıntı yerinde saymana sebep olur. Yaptığın yanlışlar sonucu hevesin kırılabilir ve özgüvenini yitirebilirsin. Gelen fırsatları kaçırma ihtimalin de oldukça yüksek. Sana kadınları etkilemek için nasıl iltifat edileceğini öğrenmekten fazlası  gerekiyor. Kadın avcısı kitabı ile etkileyiciliğini ve çekiciliğini %100 artırabilirsin. Kadın avcısı kitabını incelemeni tavsiye ediyorum.

Benzer Konular:

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir