İlk Buluşmada Ne Giyilir (Erkekler)

Erkekler İlk Buluşmaya Nasıl Hazırlanmalı?

İlk buluşmada ne giyilir? Ne giyeceğinden önce konuşmamız gereken konular var. Kıyafet halledilir, sorun değil. Sonunda çetin yolları aşarak ilk buluşma için tarih ve yer belirlendi. Verdiğin emeklerin karşılığını almak üzeresin. İlk buluşma ile bir çuval inciri berbat edebilir ya da güzel bir ilişkinin temelini atabilirsin. Heyecanlı olduğun her halinden belli. Eminin o da senin kadar heyecanlıdır. Anlayabiliyorum, ancak heyecanını kontrol altına almakla işe başlamalısın. O gün sıradan bir gün olmayacak. Heyecan, stres ve panik tuhaf şekillere girmene sebep olacaktır.

ilk buluşmada ne giyilir erkekler

Elbette ilk buluşma senin için önemli, ama onun için daha da önemli olduğunu söyleyebilirim. İşlerin istediğin gibi gitmesi büyük oranda sana bağlı. Sendeki gerginlik, heyecan ve panik hali onun kendisini rahat hissetmesini engeller. Senden alacağı negatif duygular yüzünden kendisini ve duygularını ifade etmek istemeyecek veya zorlanacaktır. Netice olarak sohbet ilerlemeyecek ve yavaş yavaş sıkıntı yaşamaya başlayacaksın. Bugünkü konumuz ilk buluşmada ne giyilir olduğu için daha önce kaleme aldığım konuları tekrarlamak istemiyorum. Dilersen aşağıdaki yazıları okuyarak başlayabilirsin. Daha sonra tekrar bu yazıyı gözden geçirmeni tavsiye ederim.

İlk İzlenim ve Kıyafet

Kıyafetlerin, aksesuarların ve dış görünüşün ilk izlenim için hayati önem taşır. Internet üzerinden tanıştığın kızla ilk randevu bu yüzden çok önemli. Daha önce seni sadece resimlerden gördü, belki de hiç görmedi. Karşılaştığınızda erkek ilk buluşmada ne giyerseni şöyle bir süzecektir. Genel olarak bakacağı noktaları şu şekilde sıralayabilirim.

  • Saçlarına
  • Kıyafetlerine
  • Aksesuarlarına
  • Yürüyüşüne
  • Tavırlarına
  • Mimiklerine

İstem dışı olarak genel bir kontrolden geçeceksin. Seninle ilgili ilk ipuçlarını dış görünüşünden almaya çalışacak. Yakışıklı olmak şart değil. Temiz, bakımlı ve kendine özen gösteren bir havan olduğunu belli etmelisin. Dış görünümün senin kendine yetebilen erkek kategorisine girdiğini gösterir. Erkeklerin ve kadınların değer yargıları farklıdır. Baktığımız nokta aynı olsa da gördüğümüz detaylar farklıdır. Aynı diziyi izlerken bile fark edilen detaylar değişir.

Etrafı izlerken alıcılarımız farklı çalışır, olayları farklı değerlendiririz. Deniz kenarında bir restoranda yemek yiyen çifte baktığımızda bizim gördüklerimiz son derece yüzeysel olabilir. İki kişi oturmuş, hatun da güzelmiş, e adam da para var tabi,. deyip geçebiliriz. Kadınlar ile aralarındaki yaş farkından tutun, beden dili sinyallerine, kadının ayakkabısından kıyafet detaylarına, adamla ilgili tetkiklere kadar uzar.

O seninle ilk buluşmasına gelirken gününün büyük bölümünü hazırlanmakla geçirecek. Aynı özeni senin de göstermen gerekir. Pahalı kıyafetler iyi olur fakat amaç illa “zengin durması” değil. Temiz ve bakımlı olması

İlk Buluşmada Aksesuarların Önemi

Aksesuarlar erkeğin kendisiyle ilgili detayları da kadına iletir. Saat, bileklik, kolye, çakmak, anahtarlık, cüzdan, kol düğmesi, pipo vb. gibi aksesuarlar bakım ve kendine özen konusunda etkili ipuçlarıdır. Maddi durum tabi ki önemlidir. Maddiyatı göstermek de özel bir sanattır. Sağa sola para saçarak “sonradan görme” veya “kıro” adayı olma ihtimalin yüksek. Kadını etkileyeyim derken kendini bambaşka pozisyonda bulabilirsin. Kıyafetlerin, aksesuarların ve bakımın en büyük veri olacaktır.

Kadınları etkilemek konusunda Kadın Avcısı kitabını okumanı tavsiye ederim. İçerisindeki bilgiler oldukça detaylı ve derin.

Uzun lafın kısası; temiz, bakımlı, özenli ve uyumlu kıyafet seçimi yapmanı önerebilirim. Buluşacağın mekana göre de seçim yapmalısın. Internette tanışıp cafede buluşacağın zaman spor kıyafet tercih edilebilir. İş yerinden zaten tanıdığın kadınla akşam yemeği için kotla gitmek uygun olmayacaktır. Daha formal kıyafet tercih edilebilir. İşe gider gibi değil daha da özenli olman gerekiyor.

İlk buluşmada ne giyilir? Kendini en iyi ifade edebildiğin, rahat hissettiğin, özen gösterdiğini belli eden kendi tarzın olan kıyafetler giyilir.

Benzer Konular:

1 Comment

  1. hocam kitabınızı mutlaka alacağım deneyimlerinize fazlasıyla güveniyorum 🙂

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir